Warsztaty malowania figurek

Warsztaty malarskie "Mnemonika"

Rozpoczynamy zapisy na warsztaty 7 września 2024 r.

WARSZTATY MALARSKIE DLA DOROSŁYCH ORAZ MŁODZIEŻY

Przedmiot warsztatów

 • malowanie figurek bitewnych
 • malowanie figurek do gier planszowych

Osoba prowadząca

 • Tomasz Kos – doświadczony malarz figurkowy, który maluje figurki od ponad 16 lat, zarówno w mniejszej skali – do gier, jak i w większej skali – artystycznej. Systematycznie bierze udział w konkursach. Na warszawskim Festiwalu Malarstwa Figurkowego i Gamingu „Kontrast” rywalizuje co roku w kategorii mistrzowskiej. W czerwcu ubiegłego roku na „Kontraście 2023″ po raz drugi z rzędu zdobył srebro w kategorii Masters Oddział! W lutym br. 3-osobowa drużyna, którą współtworzył Tomek, wzięła udział w największym turnieju drużynowym gier bitewnych Beaujolais V we Francji i w pięknym stylu odnotowała w nim swój udział (czytaj niżej). W „Mnemonice” Tomek od dwóch lat prowadzi warsztaty malarskie dla osób o różnym poziomie zaawansowania.

Miejsce warsztatów

 • Szkoła Pamięci „Mnemonika”, Wrocław, ul. Ostrowskiego 30, II piętro, sala 220

Liczebność grup

 • 6–8 osób

Termin i czas trwania najbliższych warsztatów

 • 7 września 2024 r., sobota, godz. 15.00–20.00
 • 5 godzin (w tym 15-minutowa przerwa na przekąski)

Opłata za warsztaty

 • 295 zł
 • opłata obejmuje 5-godzinne malowanie pod opieką prowadzącego, koszt modelu, pędzla, napojów oraz przekąsek domowej roboty na słono i słodko
 • w ramach opłaty prowadzący udostępnia uczestnikom bogaty zestaw własnych farb
 • uczestnicy mogą przynieść na warsztaty swój model (w takim wypadku cena nie ulega zmianie, gdyż każdy zabiera ze sobą figurkę zakupioną do malowania na danym spotkaniu)

Uczestnicy warsztatów

 • początkujący oraz zaawansowani
 • poznają świat malowanych figurek pod okiem doświadczonego malarza figurkowego
 • zdobędą wiedzę na temat technik malarskich, takich jak: basecoatowanie, washowanie oraz edge highlighting
 • nauczą się robienia potrzebnej do malowania mokrej palety
 • kreatywnie spędzą czas

Malowanie figurek jako hobby

 • jest uprawiane przez stosunkowo nieliczną grupę pasjonatów
 • oferuje unikatowe możliwości wyrażania artystycznych potrzeb
 • pozwala na rozwijanie nie tylko umiejętności artystycznych, lecz także taktycznych i strategicznych, gdyż figurki – pochodzące głównie z systemów gier bitewnych – są używane podczas rozgrywek symulujących konflikty historyczne lub wymyślone

Zapisy

 • przez formularz zgłoszeniowy – patrz: druga zakładka po lewej
 • w zgłoszeniu prosimy o podanie danych niezbędnych do wystawienia faktury pro forma, którą wyślemy do zamawiającego w celu zrobienia przedpłaty.

WARSZTATY MALARSKIE: VOUCHER PREZENTOWY

Zaproszenie na warsztaty malarskie to oryginalny pomysł na prezent. Jeśli wiesz, że Twój znajomy albo bliska Ci osoba  interesuje się grami strategicznymi, maluje figurki bitewne lub chciałaby nauczyć się je malować – wypełnij formularz zgłoszeniowy i w końcowych opcjach zaznacz, w jakiej wersji mamy przygotować voucher prezentowy. W ciągu trzech dni od opłacenia należności przygotujemy imienny voucher w wersji papierowej do odbioru w siedzibie Mnemoniki albo prześlemy go do Ciebie w wersji elektronicznej. 

Warsztaty malowania figurek bitewnych pod opieką Tomasza Kosa, prowadzone w kameralnych grupach, sprawią radość każdemu jubilatowi czy solenizantowi. Warsztaty trwają pięć godzin, ale nabyte na nich umiejętności staną się źródłem radości obdarowanego na długi czas…

Wspieraj pasję osoby, na której Ci zależy!

Zwycięstwo w międzynarodowym turnieju drużynowym

Piąta edycja największego francuskiego turnieju drużynowego gier bitewnych Beaujolais V odbyła się w tym roku w Anse, niedaleko Lyonu. Turniej jak zwykle przyciągnął miłośników popularnej na całym świecie gry figurkowej Infinity the Game, w tym drużynę z Polski, w skład której wszedł Tomasz Kos prowadzący warsztaty malarskie w Mnemonice…

Czytaj więcej

Nagroda Tomasza Kosa - Kontrast 2023
Srebrna statuetka Tomasza Kosa z festiwalu „Kontrast 2023″
Armia pomalowanych figurek do gry
Przykład armii do gry bitewnej Infinity
Srebrna statuetka Tomasza Kosa - Kontrast 2022
Srebrna statuetka dla Tomasza Kosa za zajęcie II miejsca na Festiwalu Malarstwa Figurkowego „Kontrast 2022”
Prace Kosa
Wybrane prace prowadzącego warsztaty
Grupa figurek prowadzącego na konkurs w Warszawie
Grupa modeli pomalowanych przez prowadzącego na konkurs w Warszawie, listopad 2020 r.
Figurka pomalowana na konkurs w Warszawie 2020
Model pomalowany na konkurs w Warszawie, listopad 2020 r.
prace uczestników warsztatów
Na styczniowych warsztatach w Mnemonice
prace uczestników warsztatów
Modele pomalowane przez uczestników warsztatów
prace uczestników warsztatów
W trakcie pracy

Najczęściej zadawane pytania:

Najczęściej zadawane pytania:

Czy początkujący malarz figurkowy bez jakiegokolwiek doświadczenia może wziąć udział w warsztatach malarskich?

Oczywiście. Warsztaty są organizowane z myślą o malarzach figurkowych na różnym poziomie zaawansowania – również dla tych, którzy chcieliby pomalować swój pierwszy model w życiu. Prowadzący nauczy początkujących robienia mokrej palety potrzebnej do malowania, przekaże wiedzę na temat używania farb, pędzli oraz podstawowych technik malarskich, a także pokieruje pracą uczestnika, aby nabrał pewności w działaniu. Uczestnicy przez całe zajęcia mogą zadawać prowadzącemu pytania. 

Maluję figurki od kilku lat. Czy mogę pokazać prowadzącemu na warsztatach pomalowane przez siebie modele w celu otrzymania jakichś wskazówek?

Tak, każdy może przynieść na warsztaty swoje prace i poprosić prowadzącego o opinię. Tomek Kos podpowie, jak poprawnie stosować różne techniki malarskie, oraz doradzi, co można by zrobić inaczej. Podzieli się też wiedzą o technikach malarskich dla zaawansowanych.

Dla kogo są organizowane warsztaty? Jaki jest zazwyczaj wiek uczestników?

W warsztatach najczęściej biorą udział dorośli oraz młodzież ze szkół ponadpodstawowych – początkujący lub średnio zaawansowani malarze figurkowi. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by wzięli w nich udział nieco młodsi uczestnicy – uczniowie ze starszych klas szkół podstawowych.

W jaki sposób mogę zarezerwować miejsce na warsztatach? Kiedy należy dokonać wpłaty?

Miejsce zostaje zarezerwowane od razu po przesłaniu wypełnionego formularza zgłoszeniowego. Należy w nim podać imię i nazwisko UCZESTNIKA oraz imię, nazwisko i pełny adres PŁATNIKA (o ile to różne osoby). Mnemonika wyśle do zainteresowanego fakturę pro forma. Należy ją opłacić w podanym terminie. Po zaksięgowaniu przelewu każdy płatnik otrzyma fakturę potwierdzającą dokonaną wpłatę (najpóźniej w dniu warsztatów). W wypadku braku terminowej wpłaty miejsce zostanie oddane innemu zainteresowanemu.

Chciałabym opłacić mężowi udział w warsztatach w prezencie urodzinowym. Czy dostanę od Państwa jakieś zaproszenie?

Oczywiście. Osoby, które chciałyby sprezentować komuś udział w warsztatach otrzymają od nas – w wersji elektronicznej lub papierowej – imienny voucher prezentowy. Potrzebujemy jednak co najmniej trzech dni na jego przygotowanie. Więcej informacji w zakładce „Warsztaty malarskie w prezencie”. 

Czy mogę na warsztatach malarskich pomalować własną figurkę?

Tak, można pod opieką prowadzącego malować na warsztatach swój model. W takim wypadku figurkę zakupioną przez Mnemonikę na dane spotkanie uczestnik zabiera ze sobą. Cena za warsztaty nie ulega zmianie.

Co się stanie z przedpłatą, jeśli z powodów losowych moje uczestnictwo w warsztatach okaże się niemożliwe?

Jeśli Mnemonika zostanie powiadomiona o takiej sytuacji mailem lub telefonicznie co najmniej dzień przed terminem warsztatów, środki zostaną zwrócone na konto, z którego wpłynął przelew. 

Warsztaty malarskie: Czy planują państwo kolejną edycję?

Tak. Warsztaty odbywają się w Mnemonice cyklicznie – raz na dwa miesiące. Zainteresowani mogą uczestniczyć w każdym spotkaniu lub tylko w wybranych. 

Co jeszcze powinienem/powinnam mieć na warsztatach?

Dobry humor i ubrania, których nie będzie żal, gdy zostaną trwale poplamione farbami…
popiersie bojowniczki
Model pomalowany przez prowadzącego na dwudniowych warsztatach malarskich
Popiersie pomalowane przez prowadzącego na dwudniowych warsztatach malarskich, wrzesień 2021 r.