Zaparzona zielona herbata

Piąta edycja największego francuskiego turnieju drużynowego gier bitewnych Beaujolais V odbyła się w tym roku w Anse, niedaleko Lyonu. Turniej jak zwykle przyciągnął miłośników popularnej na całym świecie gry figurkowej Infinity the Game, w tym drużynę z Polski, w skład której wszedł Tomasz Kos prowadzący warsztaty malarskie w „Mnemonice”. 

W dwudniowych zawodach Infinity the Game (3–4 lutego) wzięło udział 90 graczy, podzielonych na 3-osobowe drużyny. Zawodnicy grali indywidualnie z wyznaczonymi osobami z innych drużyn. Każdy musiał rozegrać 5 walk przeciwko zawodnikom na podobnym poziomie. 

Wygrywający dany pojedynek mierzył się ze zwycięzcą innej potyczki. Tomasz Kos pokonał przeciwników w 4 starciach. Przegrał jedną rozgrywkę, ulegając tylko najlepszemu zawodnikowi ubiegłorocznego turnieju Infinity the Game – uznawanemu za mistrza świata w tej dziedzinie – Weranowi (zawodnicy na turnieju występują pod pseudonimami). Pseudonim Tomka to Sharrankar.

Drużyna, w której startował Tomek, brała udział w turnieju Beaujolais po raz pierwszy. Panowie rozstrzygnęli na swoją korzyść największą liczbę pojedynków i drużynowo w kategorii generalnej zajęli I miejsce. Wielki sukces został przypieczętowany kolejną nagrodą – za postawę fair-play drużyny. Wyróżnienie szczególnie cenne, gdyż przyznawane w głosowaniu przez samych zawodników uczestniczących w Infinity the Game. 

Jednak nas najbardziej cieszy trzecia z nagród zdobytych na turnieju Beaujolais V.  Gracze Infinity the Game wybrali swoimi głosami najlepiej pomalowaną armię. Spośród wszystkich wystawionych na turnieju najwięcej głosów zebrała armia… Tomka. Czy trzeba jeszcze kogoś przekonywać, że warto wziąć udział w warsztatach malarskich prowadzonych w „Mnemonice” przez Tomasza Kosa?

IM

Zaparzona zielona herbata